PSV sa četiri laka komada krenuo ka novoj tituli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.08.18. | 22:28

Filipsovci veoma sigurni protiv Utrehta

PSV je sigurnim korakom krenuo u odbranu titule prvaka Holandije. Filipsovci su na svom terenu pregazili Utreht sa 4:0 u premijernom kolu Eredivizije i potvrdili da sa pravom očekuju da se bore do kraja za novi trofej u ovom takmičenju.

Utreht ni u jednom trenutku nije mogao, niti je znao kako da parira nekadašnjem prvaku Evrope. A strelac prvog prvenstvenog pogotka za PSV u novoj sezoni bio je Gaston Pereiro u 16. minutu.

Stiven Bergvajn je u 57. minutu duplirao prednost domaće ekipe i već tada bilo je potpuno jasno da je jedina dilema sa koliko golova razlike će da slavi PSV.

Do ubedljive pobede Filipsovci su došli za samo tri minuta u finišu utakmice. Najpre je u 77. minutu Irving Lozano na ivici kaznenog prostora natrčao na odbijenu loptu i poslao je poput projektila u protivničku mrežu.

Konačan rezultat u 80. minutu postavio je Denzel Damfris udarcem glavom pošto je prethodno iz kornera centrirao Pereiro i tako zaokružio vrlo dobru partiju na ovosezonskoj premijeri.

HOLANDIJA 1 - 1. KOLO

Cvole - Herenven 2:3 (1:3)