PSŽ dao pet, a mogao deset! Autogol Škuletića... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.02.19. | 23:22

Kako su moćni...

Svaka čast Monpeljeu za sve što radi ove sezone, svaka čast i za ovaj večerašnji gol protiv Pari Sen Žermena na Parku Prinčeva, postali su tek peti tim koji je ove sezone uspeo da zatrese mrežu Tuhelovih momaka kada igraju na svom terenu (računajući šampionat Francuske), ali džaba su sve te pohvale i svetle tačke kad primite pet komada na kraju. PSŽ, jednostavno, nema konkurenciju u Ligi 1. Večeras laganih 5:1 za plus 15 u odnosu na drugoplasirani Lil, a i dalje s utakmicom manje...

Sveci su svezali 13 pobeda u šampionatu kao domaćini u ovom odloženom susretu, a tu 13. ostvarili su bez povređenih Nejmara, Kavanija i Menijea, te suspendovanog Tijaga Silve. Bez ikakvih problema, gotovo s pola gasa. I zaista, da su hteli, bilo bi još toliko...

Tomas Tuhel, svestan koliko je njegov tim moćniji od rivala, dao je sebi za pravo da malo istumba ekipu i proba neke nove varijante. Dani Alves tako je igrao u sredini, u tandemu sa Veratijem, dok je Anhel Di Marija bio u špicu, kao podrška Kilijanu Mbapeu

Upravo je Argentinac režiser najlepšeg momenta na ovoj utakmici, kada je sa 30 metara pogodio iz slobodnjaka. Bio je to pogodak za 2:0 u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena...

Istina, prethodno je Mole, takođe iz slobodnog udarca, iznenadio Điđija Bufona, ali taj pogodak nije izbacio iz ritma domaće fudbalere.

Monpelje u drugih 45 minuta nije imao šta da traži na Parku prinčeva. U roku od šest minuta Sveci su postigli tri gola. Dva puta Mbape i autogol Petra Škuletića. Sve to između 73. i 79. minuta...