Radonjić u startnih 11 i na desnom krilu, kombinacija sa Sarom i Sansonom za Olimpikovih 1:0 u Nici (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.10.18. | 22:54

Odbrana gostiju iz Marselja je ipak završila najveći posao

Lukas Okampos je morao da propusti meč zbog suspenzije, Nemanja Radonjić se drugi put u ovoj sezoni Lige 1 našao u startnih 11 Olimpika iz Marselja. Ali sa gostovanja kod Nice poneće mnogo lepše uspomene nego iz Lila, kada je njegov tim pretrpeo debakl od 0:3. Na stadionu Alijanc rivijera minimalac Olimpika zahvaljući golu Morgana Sansona, a deo zasluga ide i doskorašnjem fudbaleru Crvena zvezda.

Ruku na srce, nije to bilo najbolje Radonjićevo izdanje, generalno nije to bila posebno kvalitetna utakmica, ali je u tom 42. minutu spski reprezentativac razmenio dupli pas sa Buonom Sarom i izbacio kompletnu poslednju liniju Nice iz ravnoteže. Sar je potom smireno loptu prosledio do Sansona, koje imao dovoljno vremena da se okrene i uhvati Valtera Beniteza na krivoj nozi.

Gol koji je odlučio pobednika.

U nastavku meča Nica je imala jalovu terensku inicijativu, ali malo toga je stvorila ekipa Patrika Vijere pred golom Stiva Mandande. Doduše, nije se ni Olimpik proslavio u ofanzivi, mada je na obe strane bilo po nekoliko šansi. Ne baš iz kategorije zicera, ali dovoljno pretećih. Međutim, ni Nica ni Olimpik nisu igrali na svom najboljem nivou, a posebno se to videlo u završnicama akcija. Uvek manjak koncetracije, zakasneli pas ili dodir više…

Na kraju se zato može reći da je utakmicu dobila Olimpikova odbrana, koja nije uspela da sačuva mrežu netaknutom na poslednjih 11 gostovanja u Ligi 1, ali je večeras odolela, iako je u poslednjih 20 minuta bila pod velikim pritiskomm, pa je Nica imala tri ili četiri šanse.

Za kraj da kažemo da je Radonjić igrao svih 90 minuta, uglavnom po uobičajenoj levoj strani, mada se u kraćem period meča rotirao sa Dimitrijem Pajeom i išao na desno krilo. Kad je bio na toj strani i kreiran je taj jedan gol. Levo, nekoliko puta je probao da probije po boku – nije bilo konkretnog učinka. Ali ta jedna kombinacija iz 42. minuta menja utisak na bolje. Uostalom, tek je ovo početak u ligi znatno jačoj od srpske.