Robijeva BiH od transa do grčke tragedije, Pjanić kao Džekil i Hajd! Heleni ohladili pakao Bilinog polja (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 26.03.19. | 22:32

Izabranici Roberta Prosinečkog bacili dva boda niz vodu...

Gazila je reprezentacija Bosne i Hercegovine preko Grčke 45 minuta kao preko plitkog potoka. Mogla je da napuni mrežu Grka do vrha, postavljalo se pitanje sa koliko golova razlike će slaviti, a na kraju je morala da strepi za bod!

BiH je u Zenici remizirala sa Grčkom 2:2 u kvalifikacijama za EP i već sada posle dva kola je deficitu u odnosu na najvećeg rivala u grupi... Pokazala je BiH dva potpuno različita lica za koja je najbolji poster njen najbolji igrač Miralem Pjanić koji je večeras imao izdanja Doktor Džekila i Mister Hajda. Umesto istinskog junaka, Juventusov plejmejker je postao tragičar.

Izabranici Roberta Prosinečkog su kao u transu odirgali prvo poluvreme nošeni podrškom sa tribina Bilinog polja. Probijali su grčku odbranu kako su hteli, stvarali šanse kad su hteli i potpuno kontrolisali utakmicu. Posle nepunih 10 minuta igre je Edin Višća načeo Grke. Posle akcije iz kornera je imao popravni šut iz srca grčkog šesnaesterca i doneo je Bosancima vođstvo.

Samo pet minuta kasnije, nova erupcija oduševljenja na Bilinom polju. Miralem Pjanić je u stilu svog učitelja iz Liona, Žuninja Pernambukana postigao evrogol iz slobodnjaka sa 30 metara.

Grčka je bila u nokdaunu, domaća slekcija je letela po terenu. Treći gol je visio u vazduhu, BiH je napadala, ali je Grčka uspela da se odbrani da pred kraj poluvremena uspostavi balans na terenu. A onda kao da su Bosanci na pauzi popili nešto omamljujuće i pomislili da su završili posao. U drugo poluvreme su ušli mlako i pasivno. Grci su čekali šansu, propustili prvu koju je neutralisao Zukanović, ali nisu drugu kada su Bosanci počeli sami sebe da sapliću. U 63. minutu je Šunjić skrivio penal, a Fortunis bio neumoljiv sa 11 metara. Dva minuta kasnije, još veći šok za domaće! Miralem Pjanić je poptuno bespotrebno grubim startom na sredini terena zaradio crveni karton i ostavio svoju reprezentaciju na cedilu.

Grci su namirisali krv i krenuli svim silama ka izjednačenju. Selektor gostiju je izmenama dao vetar u leđa svom timu, a poslednja mu se i te kako isplatila! Kolovos je ušao sa klupe u 67. minutu, a u 85. je glavom zakucao loptu u mrežu posle sjajnog u petercu pored skamnejnih domaćih defanzivaca.

Na kraju je Grčka u poslednjim minutima jurila pobedu i totalni preokret, domaći fudbaleri su bili kao grogirani bokseri, a atmosfera na Bilinom polju je od paklene prerasla u pozorišnu. Grčka je uzela ono po šta je došla, Bosna i Hercegovina je izgubila ono što je imala u džepu.