Romin rafal po Beneventu posle Underove eksplozije! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.02.18. | 22:38

Dva gola i asistencija mladog Turčina, gol namestio i Aleksandar Kolarov

Mučila se Roma poluvreme sa fenjerašem, a onda je stvar u svoje ruke preuzeo Džengiz Under i kreirao ubedljivu pobedu nad Beneventom - 5:2.

Otpisani gosti koji nisu osvojili nijedan bod u gostima su na šokantan način otvorili meč. Novajlija iz Legije, brazilski vezista Giljerme je doveo Benevento u vođstvo posle sedam minuta utakmice i Roma je morala da krene iz minusa. Bio je to prvi gol Beneventa van svog stadiona posle 526 minuta igre i tek četvrti u sezoni.

Roma je počela da niže šanse, a izjednačenje je u 26. minutu namestio Aleksandar Kolarov. Kifla srpskog bombardera iz slobodnjaka, nebeski skok Facija i Roma je vratila stvari na početak.

Ali Benevento je nastavio da pruža otpor, dok Roma nije blistala i njeni igrači su zvižducima ispraćeni na poluvreme. A onda je stvar u svoje ruke preuzeo Džengiz Under. Supertalentovani Turčin koji je po Monćijevoj želji došao prošlog leta iz Bašaškehira je počeo da oduševljava Italiju. U prošlom kolu je upisao dugo čekani prvenac za pobedu nad Veronom posle čak 15 utakmica bez gola, a danas je odigrao simultanku u drugom poluvremenu sa Beneventom.

Prvo je posle sjajnog prodora namestio gol Džeku koji se samo poklonio. Potom je sjajno plasirao iz prve na dodavanje Perotija, da bi u 75. minutu rešio pitanje pobednika prelepim golom sa nekih 17-18 metara. Pogodio je suprotan ugao kao u Veroni. Dva gola i asistencija u intervalu od 16 minuta!

Brinjola je postigao drugi gol za Benevento kada je sve bilo gotovo, da bi Defrel u nadoknadi vremena iz penala postavio konačnih 5:2. Roma je vezala drugu pobedu, opet je ispred Lacija i za petama Interu, a u sledećem kolu gostuje Udinezeu. A dobila je i Undera.