Šta radi taj Mile Savković!

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.07.18. | 18:43

Spartak u poslednjem meču prvog kola Superlige pobedio Mačvu, gol pao u 88. minutu

Mile Savković ponovo je heroj subotičkog Spartaka. Ova ekipa otvorila je novu sezonu Superlige Srbije pobedom nad šabačkom Mačvom od 1:0, a utakmica je odigrana na stadionu u Kuli jer se Spartakov sportski objekat renovira.

Napadač Spartaka igra zaista sjajno na početku sezone, a ovo mu je bio treći pogodak na tri utakmice. Prethodno je nekadašnji fudbaler BSK Borče dva puta tresao i mrežu Kolrejna iz Severne Irske u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Da sve bude još dramatičnije, Savković je protivničku mrežu zatresao u 88. minutu.

I baš zbog toga evropskog izazova Spartak je danas igrao utakmicu, a u taboru Subotičana pribojavali su da bi Mačva mogla da iskoristi eventualno opuštanje i psihičku ispražnjenost.

Malo je nedostajalo da se to zaista desi. Nije duel u Kuli obilovao velikim prilikama za gol, ali bio je to sudar ravnopravnih rivala u kojem je na kraju Spartak ipak iskoristio individualni kvalitet i nadolazeću formu svog špica.

Subotičani ipak neće imati previše vremena za odmor i uživanje u uspešnom startu sezone, jer ih već u četvrtak u Novom Sadu na stadionu Karađorđe očekuje duel sa praškom Spartom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.