Standard ni posle 12 godina ne zna za pobedu na Stajenu

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.08.19. | 16:29

Gostima iz Liježa nije pomogla ni nadoknada od devet minuta...

Padaju favoriti kao kruške u Belgiji! Anderleht je od starta prvenstva kiksnuo već tri puta (iliti u prevodu - nije pobedio nijednom), Genk je sinoć vezao i drugi poraz, a u premijernom meču nedeljnog programa Sent Trujden je opravdao tradiciju - ponovo je sapleo Standard (2:1).

Još od 2007. godine na Stajen stadionu tim iz Liježa nije slavio. Danas je nije uspeo ni bod izvuče. Ekipa koja je doživela dva poraza na startu i nije postigla ni gol (Briž im je dao šest komada prošlog vikenda), kao da je vaskrsla u duelu sa Standardom. Uspeli su domaći da u prvom poluvremenu steknu čak dva gola prednosti, posle čega su se grčevito branili i - odbranili.

Imali su gosti više od igre, veći posed lopte, uputili čak 23 šuta ka golu rivala, međutim - nije išlo. Čak ni nadoknada od celih devet minuta nije im pomogla da se spasu prvog poraza u sezoni.

Golove za Sent Trujden postigli su Aleksander De Brujn i mlađani Hamza Masudi. Standard je na vreme uspeo da smanji, igrao se 59. minut kada je Mpoku pogodio sa bele tačke, ali do kraja ništa nije polazilo za rukom četi Mišela Prudoma.

U samom finišu iskusni Mehdi Karsela zaradio je isključenje. Tada se Standard i definitivno predao...