Stari lisac Ron Vlar srušio Groningen, Isakov het-trik iz penala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.03.19. | 23:00

Prvenac iskusnog štopera u idealnom trenutku

Iskusni defanzivac Ron Vlar nije mogao da izabere bolji trenutak za postizanje prvog pogotka u ovoj sezoni. AZ Alkmar je golom nekadašnjeg reprezentativnog štopera i prvotimca Aston Vile i Fajenorda slomio otpor Groningena i na jedno veče se osamostalio na trećem mestu holandske Eredivizije - 1:0 (0:0).

AZ je u poslednje vreme u potpunosti promenio stil igre. Poslednja tri meča ovog tima završena su u granici od 0-1 gola, ali mu je takav sistem doneo željeni rezultat. Prvo su odigrali bez golova sa Cvoleom, a onda su minimalnim rezultatom srušili Ajaks, pa večeras i Groningen.

Talentovani napadač Dortmunda na pozajmici u Viljemu Aleksander Isak postigao je het-trik u preokretu svog tima protiv Fortune Sitad (3:2). Ipak, najupečatljivije je to što je sva tri gola postigao sa bele tačke u rasponu od 44. do 61. minuta.

Šest golova je viđeno u okršaju između Den Haga i Vitesea (3:3), Herakles je posle preokreta slavio na gostovanju De Grafšapu (2:1), dok je Herenven golom Van Amersforta u prvom minutu nadoknade slomio otpor Ekscelziora (1:0).