Sve se desilo za 77 sekundi... Odbrana Đenovinog golmana je momenat večeri (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.11.19. | 23:06

SPAL i Đenova podelili plen

Tačku na 13. kolo Serije A su stavili SPAL i Đenova remijem u Ferari (1:1) kojim zadovoljniji mogu da budu gosti.

Sve vredno pomena se odigralo u 77 sekundi drugog poluvremena. SPAL je poveo golom Petanje iz penala, ali je posle nešto više od minuta igre izjednačiuo Sturaro na drugoj strani. Golovi ništa posebno, a meč će se najviše pamtiti po sjajnoj odbrani Đenovinog golmana Radua

SPAL i Đenova nisu slučajno jedini izand Breše na prvenstvenoj tabeli i u grčevitoj borbi za opstanak. Ono što su večeras pokazali nije prvoligaški fudbal i nije mu mesto u Seriji A.

Domaćin je bio nešto bolji u prvom poluvremenu i bio na pragu vođstva u 44. minutu, ali je rumunski golman Andrej Radu prvo odbranio šut Sale, a onda briljantnom intervencijom nogom zaustavio šut Reke koji je bio u stopostotnoj šansi. Rumun pokazuje da izrasta u sjajnog golmana i kuca na vrata Intera kao naslednik Handanovića. Na drugoj strani je sjajnu intervenciju imao Beriša.

Posle desetak minuta igre u drugom poluvremenu, meč je odblokiran. Iskusni Krišito je napravio neoprostivu grešku i neverovatno lako skrivio penal nad Misirolijem, a Petanja je topovskim udarcem sa kreča „probio Raduove rukavice“.

Ipak, samo 77 sekundi kasnije, povratnik u tim Đenove posle sedam meseci i teške povrede, Stefano Striraro je glavom izjednačio posle pete asistencije Giljonea u sezoni.

Đenova je napala u poslednjih 20 minuta, Mota je uveo Favilija, Pandeva i 17-godišnjeg Kleonizija, ali se SPAL odbranio.