Tadić - gol i genijalna asistencija! Na 16 utakmica 8+8! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.10.18. | 18:40

Još jedan sjajna partija srpske „desetke“

Kako su samo legli jedno drugome Dušan Tadić i Ajaks... Savršenstvo!

Posle sjajne partije u Minhenu protiv Bajerna, srpski vezista je bio jedan od glavnih arhitekti Ajaksove ubedljive pobede u prvenstvu. Na Johan Krojf Areni je deklasiran AZ Alkmar sa 5:0, a srpska „desetka“ je zabeležila gol i genijalnu asistenciju.

Fenomenalno dodavanje Tadića za Donija van den Beka je otvorilo goste iz Alkmara već u trećem minutu. Maestralno je Srbin prebacio celu odbranu gostiju za četvrtu asistenciju u sezoni.

Usledila je kanonada najtrofejnijeg holandskog kluba u drugom poluvremenu. Na samom početku je Dolberg posle šuta Zijeha pretvorio otpadak u 2:0. Potom je lopta posole Blindovog šuta zakačila Van Rajna i završila u mreži Bizoa. U 61. minutu je već bilo 4:0. Zijeh je sjajnim solo prodorom krunisao golom.

A tačku je stavio Tadić golom posle asistencije Zijeha. Srbin od početka sezone ima osam golova i osam asistencija na 16 mečeva za Ajaks u svim takmičenjima!

Da nema nemilosrdnog PSV Ajndhovena i onog strašnog poraza u derbiju, bio bi ovo savršen početak Ajaksove sezone. Ovako, šta god da urade, u senci su neverovatnih Filipsovaca koji imaju sve pobede u prvenstvu i drže čelnu poziciju uz gol-razliku 30:3!

HOLANDIJA 1 - 8. KOLO

Utreht - NAC Breda 2:1 (1:0)