Dušan Tadić
Dušan Tadić

Tadić promašio penal, pa pokazao da ima – herca! Oli i Ranđelović izbacili Erdoganovo čedo, ispao Bazel (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 13.08.19. | 22:31

I to od LASK-a

Tim koji su svi želeli da izbegnu na žrebu. Polufinalista Lige šampiona iz prošle sezone. Ali umesto da Ajaks dokaže moć, drhtao je Amsterdam. PAOK se junački isprsio u ovom dvomeču s Kopljanicima, ali je na suv kvalitet šampion Holandije ipak proša daljeo zahvaljujući golu u gostima. Na Amsterdam Areni teškom mukom izvojevanih 3:2 uz još jedan gol Dušana Tadića, koji večeras možda i nije pokazao klasu, ali jeste da ima... Srca.

Tadić je naime pri golu zaostatka – jer PAOK je preko Dijega Bisesvara poveo sa 1:0 – dobio šansu da sa penala nadoknadi minus, ali je zaista loše šutirao i dozvolio golmanu gostujućeg tima Aleksandrosu Pahalakisu da se istakne i paradom udahne Grcima ogromnu energiju pred nastavak meča. Međutim, u 43. minutu još jedna nesmotrena reakcija gostiju, baš je Bisesvar nehotice igrao rukom i engleski sudija Kreg Poson nije imao druge no da opet pokaže na belu tačku. A Tadić nije igrač koji se plaši odgovornosti. Ponovo je prišao lopti i ovaj put pogodio za 1:1.

Posle 2:2 u Solunu, Ajaks je opet imao rezultat koji ga vodi dalje. A PAOK, kao ni u Solunu, nije mogao da svih 90m minuta parira Ajaksovom ritmu. Iako je dobro počeo u drugom poluvremenu, solunski klub  je polako, ali sigurno morao da se miri sa situacijom da su Kopljanici ipak kvalitetniji i da je nekako logično da oni budu ti koji će diktirati igru. Tako je i bilo sve dok gostima nije popustila koncetracija. Poklekao je Leo Matos, želeo je da iznudi prekršaj u napadu, a samo je dozvolio Nikolasu Taljafiku da pogodi za 2:1. A onda i treći penal za Ajaks i ko drugi nego – Dušan Tadić. Fenomenalni Bisesvar je uspeo samo da ublaži poraz PAOK-a, za konačnih 3:2 pred okršaj sa APOEL-om, koji bi trebalo da bude još lakši zalogaj.

Ulogu favorita, bar ako gledamo tradiciju, opravdao je i Olimpijakos, koji je Istanbul Bašakšehiru objasnio da mu samo pare turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana neće biti dovoljne da se umuva u evropsku elitu. Robinjo, Gael Kliši, Arda Turan i Demba Ba mogli su na kraju utakmice samo da pruže ruku Grcima i priznaju Olimpijakosu da je bolji tim – 2:0 na Karaiskakiju.

Ruben Semedo u 55. minutu, pa u 78. minutu Matje Valbuena sa penala koji je iznudio dojučerašnji fudbaler Radničkog Lazar Ranđelović nasankavši Migela Vijeiru. Čini se da Ranđelovića čeka više nego lepa sezona u Atini.

Za kraj ovog teksta i jedno iznenađenje. Bazel više nije tim kakav je bio. Jang Bojs mu je oduzeo titulu šampiona Švajcarske, a iz elitnog evropskog takmičenja izbacio ga je – austrijski LASK. Posle neočekivanih 2:1 potvrda da je LASK ovog leta bolji tim stigla je i u Lincu – 3:1 uz dva gola u bukvalno poslednjim sekundama meča.