To je sila, to je PSŽ! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 14.09.18. | 22:46

Parižani bez Nejmara i Mbapea spakovali četiri komada Sent Etjenu

Pari Sen Žermen je stvarno moćan. Nisu im bili potrebni ni Nejmar, ni Kilijan Mbape da bi na svom Parku prinčeva pregazili Sent Etjen sa 4:0 u utakmici petog kola francuske Lige 1 i na najbolji način napravili uvertiru za početak takmičenja u Ligi šampiona.

Zvučali bi smešno kada bi napisali da je Tomas Tuhel na teren poslao “kombinovan” sastav, a pored pomenutog napadačkog tandema, u timu nije bilo ni Markinjosa, a dok je na golu prednost u odnosu na Bufona opet dobio Areola.

Sve u svemu, bila je to još jedna demonstracija moći i dominacije Parižana u francuskom klupskom fudbalu uz jasnu poruku rivalima u zemlji, ali i Evropi da se dobro paze.

Ovim trijumfom Sveci su zadržali perfektan učinak u nacionalnom šampionatu, ali su tek drugi put od početka sezone uspeli da sačuvaju svoju mrežu.

Goste iz Sent Etjena načeo je Julijan Draksler u 22. minutu, a prednost je duplirao raspoloženi Edinson Kavani iz penala u 51. minutu. Anhel di Marija povisio je na 3:0 u 76. minutu, a konačan rezultat postavio je mladi Musa Dijabi šest minuta pre kraja utakmice.

Inače, svi fudbaleri Sent Etjena na dresovima su nosili ispisano ime Vilijama Gomisa, koji je igrao za drugi tim, a nedavno je ubijen na jugu Francuske.

U prvoj večerašnjoj utakmici Lige 1, fudbaleri Nice su na svom terenu posle preokreta savladali Ren sa 2:1. Imao je Ren sve u svojim rukama. U prvom poluvremenu Burižo nije iskoristio penal, ali su u nastavku gosti poveli autogolom Sara u 58. minutu.

I tu se se gosti zaustavili, a Nica se probudila. Tvorac preokreta bio je dvostruki asistent Maolida. Najpre je u 77. minutu proigrao San Maksimina, a u 89. asistirao je Le Meluu za pobedonosni pogodak.

LIGA 1 - 5. kolo:

Nica - Ren 2:1 (0:0)