""

Za Evropu tanko, u Holandiji rutinski - PSV se prošetao Bredom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.08.17. | 18:30

Druga pobeda Filipsovaca u šampionatu

PSV se pozdravio sa Ligom Evrope i može mirno da igra Erediviziju, a očigledno da mu to prija. U drugom kolu Eredivizije Filipsovci su kao gosti ubedljivo savladali NAC Bredu sa 4:1 i sačuvali maksimalan učinak.

Što se tiče domaće gkipe, ovo joj je bio duri poraz u sezoni i jasno je da joj predstoji ozbiljna borba za opstanak.

PSV je poveo u ranoj fazi utakmice, pošto je u 17. minutu Stiven Berghuis zatresao protivničku mrežu. Breda je četiri minuta pre kraja prvog poluvremena izjednačila golom Tijerija Embrouza iz penala.

Ipak, iluzija da domaćin može da napravi i nešto više trajala je do 60. minuta, a onda je Marko van Ginkel doneo novu prednost PSV-u.

Devet minuta kasnije Irving Lozano je povisio na 3:1, a Jorit Hendriks postavio je konačan rezultat.

HOLANDIJA 1 - 2. kolo

Roda - Vitese 1:3 (0:1)