Žoze, pregazilo te je vreme: Totenhem zgromio Junajted na Teatru snova (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.08.18. | 22:51

Pevci siloviti na Old Trafordu - 3:0

Žoze Murinjo je definitivno pogubio konce. Crveni đavoli su demolirani u derbiju od Totenhema na svom Old Trafordu, pa će Portugalac biti pod najvećim pritiskom od kada je seo na klupu Mančester junajteda. A kako i ne bi, kada je njegov tim ponižen na mestu gde su ovakvi rezultati decenijama unazad bili nezamislivi - 0:3 (0:0).

A ništa nakon prvih 45 minuta igre nije nagoveštavalo ovakav epilog na Teatru snova. Domaćin je bio bolji tim, silovito je napadao, bio nadahnut, ali to nije uspeo da materijalizuje, pa je platio ceh u nastavku.

Čini se da se ključni trenutak utakmice dogodio u 17. minutu, kada je Romelu Lukaku propustio šansu utakmice. Lopta je prošla tik pored stative gola Uga Lorisa. Da je ušla sve bi bilo drugačije, ovako Pevcima je glava ostala na ramenima, dobili su novi život i polako pripremali strategiju za kontraudar.

A on je bio najžešći na samom startu drugog poluvremena. U samo dva minuta Kejn i Moura su iskoristi propuste domeće odbrane, pa je u 52. minutu na semaforu stajalo 0:2! Bilo je jasno da Crveni đavoli nisu u stanju da se povrate iz takvog stanja.

Tako je i bilo, kako je meč odmicao domaćin je sve više napadao bez prevelikih osvrtaja na defanzivu, a onda mu se ponovo dogodio Moura. Fantastični Brazilac je nasamario svog čuvara i po drugi put poslao loptu iza leđa Davida de Hee. Za potpuni debakl užasnog domaćina.

Mančester junajtedu je ovo najlošiji početak još od sezone 1992/1993, a Žoze Murinjo definitivno ne deluje kao čovek koji je u stanju da ovom timu donese šampionski karakter. Portugalac kao da je počeo da gubi korak za vremenom. Njegova taktika više nije kobna po protvinika, već neupotrebljiva za njegov tim. Taj odnos sa igračima koji ga je krasio tokom karijere kao da više nema istu snagu. Postao je nervozan, ljut, počeo je da gubi poštovanje protivnika, što se i te kako oslikava kroz rezultate poslednjih godina.