Prvo iznenađenje u plej-ofu: Paskval zna Barseloninu šifru, brejk Zenita!

Vreme čitanja: 3min | sre. 21.04.21. | 22:55

Odlična utakmica u Blaugrani

Evo prvog iznenađenja u plej-ofu Evrolige. I to onog najvećeg! Barselona je kao prvi nosilac dočekala Zenit i izgubila prvi meč u seriji. Zenit Ćavija Paskvala uspeo je u neizvesnoj završnici da napravi brejk u Blaugrani i pobedi sa 76:74 uz ključne poene Kevina Pengosa i Kej Si Riversa u samoj završnici.

Može se reći - zaslužena pobeda Zenita koji sada vodi 1:0 u seriji.

Zenit je do poslednjih minuta uspevao da beži sve dok Higins na dva i po minuta pre kraja nije izjednačio na 68:68. Dakle, pobednik se tražio u poslednjem minutu u koji su takmaci ušli izjednačeni. Rivers je ubacio jako bitnu trojku kojom je Zenit poveo sa 74:72, ali Dejvis je konstantno terorisao ruski sastav i nije mu dao da se odlepi.

Pengos je položio levom rukom za prednost na 10 sekundi pre kraja. Barsa je posle toga ubacila loptu sa strane, a Higins je promašio za tri poena. Tu je bio kraj nadanjima Barselone.

Dokazao je Zenit da se ne plaši Barselone, a Ćavi Paskval da zna Barsinu šifru. Pengos je dao 19 poena, Tomas 12, a Rivers 11. Kod Barse Dejvis 18, a Higins 15.

Kako Barselonu nije "htelo" u prvom poluvremenu, tako je Zenit ubacivao sve što je probao, tako da je gostujući sastav nekim "čudom" stigao do prednosti od čak 17 što je malo ko mogao da očekuje.

Može se reći čak da je ekipa Ćavija Paskvala održala manji čas košarke Barseloni u drugoj četvrtini, a na poluvremenu je Zenit vodio sa 48:34 što je bilo direktno bacanje rukavice u lice Kataloncima uz pitanje – “Možete li bolje od ovoga?”.

Ko zna šta je Šarunas Jasikevičijus rekao svojim igračima na poluvremenu kako bi izašli na parket i igrom odgovorili “Možemo mi mnogo bolje”.

Potpuno smo gledali drugačije lice prvog favorita takmičenja, Higins i Dejvis su prednjačili, a Zenit je izgubio potrebnu oštrinu koju je posedovao u prvih 20 minuta.

Barsa je prišla na dva razlike, a Zenit uspeo da odigra toliko dobro da pred poslednju četvrtinu na kontu ima sedam poena razlike. Na kraju je to uspeo i da sačuva.