Kraj muka: Mlada reprezentacija Srbije pretposlednja na EP

Vreme čitanja: 1min | ned. 21.07.19. | 14:13

U našem poslednjem meču na turniru savladana Letonija

Mlada reprezentacija Srbije, igrači rođeni 1999. godine i mlađi, poslednjeg dana Evropskog prvenstva u Tel Avivu, pobedila je selekciju Letonije u meču za 15. mesto na šampionatu. Slaba je to uteha izabranicima selektora Olivera Popovića, koji su jučerašnjim porazom od Italije ispali iz “A” divizije. Naš mladi tim je posle neubedljivog prvog poluvremena zaigrao mnogo bolje i agresivnije u nastavku susreta i lako došao do pobede: Srbija – Letonija 71:50 (22:17, 13:13, 22:4, 14:16).

Kao u većini mečeva u Tel Avivu reprezentativci Srbije prvo poluvremne protiv Letonaca odigrali sa dosta oscilacija. Posle solidne igre u prvoj četvrtini i sigrunog vođstva, u drugoj deonici su za osam minuta postigli samo četiri poena, što je rival iskoristio da dođe do izjednačenja – 26:26. Ipak, u finišu prvog dela naš mladi tim je uspeo da povrati prednost – 35:30.

Srbija je sve dileme oko pobednika rešila u trećoj četvrtini. Raspoloženi Vuk Đorđević i Stefan Momirov inicirali su seriju 22:4, posle koje je naš tim došao do nedostižnog vođstva –  57:34. Do kraja utakmice vodila se ravnopravna borba bez ikakovog uticaja na konačni rezultat – 71:50.

SRBIJA U20: Mišković 5, Uskoković 4, Marjanović 11, Vulikić 5, Tadić, Simović 8, Jovičić 2, Pecarski, Stajčić 1, Đorđević 19, Matić 4, Momirov 12.