Pulen razbudio Cedevitu, Limož razbijen u Zagrebu

Vreme čitanja: 1min | sre. 07.11.18. | 22:52

Amerikanac ubacio pet trojki

Cedevita je posle mnogo vremena odigrala pravu takmičarsku utakmicu i upisala treću pobedu u Evrokupu, pošto je na domaćem terenu pregazila francuski Limož sa 91:71.

Na ovaj način hrvatski šampion se revanširao Francuzima za poraz u gostima od 82:68 početkom oktobra.

Cedevita je silovito počela meč i već u prvoj četvrtini stekla prednost od 12 poena. Druga četvrtina ponudila je izjednačeniju košarku, ali Cedevita je zadržala prednost baš kao i u trećem periodu.

Cedevita je prelomila utakmicu tek u poslednjoj četvrtini kada je postigla 24 poena i otišla u veliki rezultatski plus.

Najbolji strelac domaćih bio je Eldžin Kuk, 19 poena, a dodao je pet skokova i četiri asistencije, Džastin Kobs je dodao 17 uz šest asistencija, sjajan je bio Džejkob Pulen koje za 20 minuta dao 17 poena uz četiri asistencije i čak pet ubačenih trojki iz sedam pokušaja.