Bili smo dobri 20 minuta, a onda su Francuzi uključili turbo

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.01.19. | 22:00

Srbija doživela ubedljiv poraz od šestostrukog svetskog prvaka

Ništa od velikog iznenađenja u Berlinu - rukometaši Srbije poraženi su od Francuske sa 32:21 (15:12) u utakmici drugog kola A grupe. Orlovi su se dobro držali, vodili veći deo prvog poluvremena, ali su Trikolori ipak svetska klasa i potpuno druga rukometna dimenzija.

Ekipi koju predvodi Nenad Peruničić preostaje da u ponedeljak u trećem kolu protiv Brazila potraže prvu pobedu na šampionatu, a ona u ovom trenutku predstavlja i imperativ u borbi za treće mesto u grupi koje vodi u dalju fazu takmičenja.

Hrabro su srpski rukometaši istrčali na teren hale Merceds Benc u nemačkoj prestonici. Igrali su bez kompleksa, a možda su ih Francuzi donekle i potcenili u tim uvodnim trenucima.

To su rukometaši Srbije iskoristili, pa su uglavnom imali gol prednosti, a u par navrata čak i dva pogotka. Međutim, u završnici prvog poluvremena, Francuzi su ubacili u jednu brzinu više.

Kentan Mae i Nedim Remili su poveli Trikolore ka rezultatskom preokretu i za tili čas je Francuska stigla do tri gola viška (15:12) uoči velikog odmora.

Sa dva brza pogotka na početku drugog poluvremena, Francuzi su pokazali da žele što pre da reše dilemu oko konačnog ishoda. I kako je vreme odmicalo, tako je prednost Trikolora rasla, a od 50. minuta ona je postala dvocifrena.

Bilo je jasno da srpski rukometaši nemaju više snage, ali da važne bodove moraju da traže u duelima sa sebi ravnim protivnicima.