©Star Sport

Partizan pokazao snagu u Slanoj bari: Barać i Aleksić zatrpali mrežu Vojvodine

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.10.21. | 20:08

Ubedljivo slavlje crno-belih - 16:8

Nakon Novog Beograda, Radničkog i Crvene zvezde, snagu u vaterpolo Superligi pokazao je i Partizan. Crno-beli su bili ubedljivi na Slanoj bari protiv Vojvodine, koja je pružala kakav-takav otpor samo u prvoj četvrtini, pošto su Beograđani već na poluvremenu imali pet golova prednosti, pa se ubedljiva pobeda praktično nije ni dovodila u pitanje - 16:8 (5:3, 4:1, 2:2, 5:2).

Najefikasniji u redovima sedmostrukog prvaka Evrope bili su Andrej Barać i Milan Aleksić sa tri pogotka.. Aleksić je bukvalno ceo meč i zajedno sa Baraćem i Stefanom Mitrovićem vukao konce u bazenu.

Po dva pogotka u pobedničkom sastavu postigli su Vićković, Radojević i Nešić, a sa druge strane dva gola dao je Dragoljub Rogač.

VOJVODINA - PARTIZAN 8:16 (3:5, 1:4, 2:2, 2:5)

Bazen Slana bara. Sudije: Anđelić, Milović. Iskljuenja: Vojvodina 5, Partizan 12. Peterci: Vojvodina 2 (2), Partizan 4 (4)

VOJVODINA: Gavrlilović, Mitrović, Bogdanović, Bursać, Tintor 1, Florov, Prekogačić 1, Radovanlija, Rogač 3, Radanović 3, Nikolov, Bipčanin, Popadić, Ćetković. Trener: Bajin.

PARTIZAN: Rističević, Gak 1, Barać 3, Vićković 2, Aleksić 3, Krstić, Kojić 1, Jakšić, Vico 1, Radojević 2, Andrin 1, Mitrović, Bulajić, Nešić 2. Trener: Korolija.

Još jedno ubedljivo slavlje ostvarili su vaterpolisti Novog Beograda, koji su večeras u Zemunu salvadali domaćina sa 20 golova razlike - 23:3 (9:2, 6:0, 5:0, 3:1).

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Strahinja Rašović sa šest pogodaka. Duško Pijetlović je dao pet, dok su se po četiri puta u listu strelaca upisali Miroslav Perković i Nikola Jakšić.

ZEMUN – NOVI BEOGRAD 3:23 (2:9, 0.6, 0:5, 1:3)

Bazen „ Vlaho Bata Orlić“. Sudije: Raković-Krstonošić i Piljić. Isključenja: Zemun 12, Novi Beograd 3. Peterci: Novi Beograd 2 (2).

ZEMUN: Tanović, Mihajlović 1, Jović, Kovačević, Perković, Ilić, Pokrajac, Andrejević, Bućan 1, Popović, Timotijević, Mitrović 1, Damjanović, Japundžić. Trener: Vukotić.

NOVI BEOGRAD: G. Pijetlović, S.Rašović 6, Mandić 1, Tomić, Vučinić, D.Pijetlović 6, Martinović 1, Jakšić 3, Perković 4, Vlahopulos, Drašović 2, Pedro, Šušiašvili. Trener: Vujasinović.

Ubedljivo slavlje osvtvario je i Radnički iz Kragujevca, koji nije imao ni najmanjih problemsa sa Proleterom (13:5). Domaćin je već na poluvremenu vodio sa 6:1 i praktično već tada rešio pitanje pobednika, a onda je pomalo dodavao gas i osigurao ubedljiv trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Branković i Radulović sa po dva postignuta gola, a isti broj golova dao je i Ćatović sa druge strane.

RADNIČKI – PROLETER 13:5 (3:1, 3:0, 3:2, 4:2)

Bazen SC Park. Sudije: Prlić i Srećković. Isključenja: Radnički 7, Proleter 11. Peterci: Radnički 2 (2)

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 2, Panić, Janković 1, Ćukc1, Krug, Tanasijević, Pljevančić, Toholj 2, Miličić 1, Lukić 2, Vrlić 2, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.

PROLETER: Šantalab, Čabrilo, Parivodić, LJubenović, Rončević, Ilić, Janjić, Ćatović 2, Trkulja 1, Bosić, Matković 1, Lalić, Sretković, Marić 1. Trener: Brdarić