Sten to lagano

Vreme čitanja: 1min | pon. 01.07.19. | 13:47

Vavrinka u tri seta do drugog kola Vimbldona

Kao što smo očekivali i najavili, Sten Vavrinka nije imao većih problema u prvom kolu ovogodišnjeg izdanja Vimbldona.

Švajcarski as je za 87 minuta igre savladao Rubena Bemelmansa u tri seta rezultatom 6:3, 6:2 i 6:2. Belgijanac jednostavno nije imao šanse protiv prilično fokusiranog i raspoloženog 22. nosioca.

Koliko je Vavrinka bio nadmoćan, osim rezultata otkriva nam i jedan detalj iz statistike koji kaže da je on imao 11 brejk-prlilika od kojih je iskoristio pet, dok njegov protivnik nije imao niti jednu. A kada je takvo stanje na travnatom terenu, ubedljiva pobeda, tj, poraz su neminovni,

Naredni protivnik višestrukom grend slem šampionu iz Lozane je bolji iz meča između favorizovanog Amerikaca Rajlija Opelke i Nemca Sedrika Marsel-Štebea.