Zverev prvi finalista u Londonu!

Vreme čitanja: 1min | sub. 17.11.18. | 17:32

Nemac u dva seta savladao Rodžera Federera u polufinalu

Nemački teniser Aleksandar Zverev prvi je finalista završnog turnira masters serije u Londonu, pošto je u polufinalu bio bolji od Rodžera Federera rezultatom 2:0 (7:5, 7:6).

U prvom setu obojica tenisera su lako osvajala gemove na svoj servis, a u prvih 11 gemova i vođstva Zvereva od 6:5 nije bilo nijednog izjednačenja. Potom je usledio sjajan gem Zvereva, koji je iskoristio prvu od tri brejk lopte.

Drugi set je doneo još više uzbuđenja - u trećem i četvrtom gemu servis su prvo gubili Zverev, pa Federer. Nakon toga uspeli su obojica da stabilizuju servis, a u završnom gemu ključnu prednost nemački teniser je ostvario u finišu i poveo sa 6:4, što je bila i prednost koja mu je donela pobedu.

Duel je trajao 97 minuta, a u drugom polufinalu dana sastaju se Novak Đoković i Kevin Anderson u 21 sat.