""
""

Barselona je počela da mrda, Uniks se držao do poluvremena

Vreme čitanja: 1min | čet. 09.03.17. | 22:39

Košarkaši Barselone pobedili su na svom terenu ruski Uniks sa 70:62 (24:20, 12:14, 19:10, 15:18) u meču 25. kola Evrolige i sačuvali kakve-takve, teoretske šanse da se ipak domognu osmog mesta na tabeli koje donosi plasman u plej-of.

Ovo je Kataloncima bila 10. pobeda u ovom takmičenju, dok je Uniks izgubio 18. put u sezoni i deli poslednje mesto na tabeli sa milanskim Armanijem.

Ozbiljan otpor je pružio Uniks večeras u prvom poluvremenu, ali se u nastavku Barselone bolje snašla. Pojačali su domaći igru u odbrani, dok su se u napadu razigrali Viktor Klaver i Stratos Perperoglu. I onda druga pobeda za četiri dana nije došla u pitanje.

Perperoglu je postigao 13, a Klaver 12 poena, dok su Tajris Rajs i Peteri Koponen dodali po devet poena.

Pavel Antipov je sa 12 poena predvodio Uniks, dva manje ubacio je Kvino Kolom, a Danilo Anđušić meč je završio sa pet poena.