""
""

Aduric srušio Seltu u Galiciji, Bilbau prijao kup "izlet" u Vigo (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 06.01.15. | 18:51

Aduric sa dva pogotka otvorio vrata četvrtfinala, Bilbao slavio sa 4:2, a Nemanja Radoja igrao poslednjih 10 minuta za Seltu

Atletik Bilbao još jednom je pokazao da se najbolje snalazi u španskom Kupu kralja! Baskijci, koji su do sada 24 puta osvajali ovo takmičenje, večeras su u gostima pobedili Seltu sa 4:2 u prvom meču osmine finala i napravili veliki korak ka plasmanu među osam najboljih timova.

Oba tima su u ovu utakmicu ušli u prilično lošoj formi, a pokazalo se da je Atletik ipak bliži izlasku iz krize.

Baskijcima je ovo bio prvi trijumf posle dva neuspeha u prvenstvu, dok je tim iz Galicije upisao šesti poraz u poslednjih sedam utakmica u svim takmičenjima.

Najzaslužniji za slavlje gostujuće ekipe bio je Aric Aduric, dvostuki strelac, a po jednom su mrežu Selte zatresli Mikel San Hoze i Markel Susaeta. Golove za Seltu dali su Aleks Lopez i Čarls.

Ekipa Selte utakmicu je završila sa igračem manje, pošto je u 70. minutu drugi žuti karton i isključenje zaradio David Kostas. Mladi reprezentativac Srbije Nemanja Radoja zaigrao je za Seltu od 80. minuta umesto Avgusta Fernandeza.

Revanš utakmica ovog dvomeča osmine finala igra se 14. januara u Bilbau.