""
""

Aduric vadio kestenje iz vatre, San Hoze kao Deda Mraz (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.12.16. | 22:42

Selta vodila u Bilbau do 82. minuta, a onda je ostala prvo sa igračem manje, a onda i bez bodova

Malo je nedostajalo da se Selta večeras upiše među retke timove, uz Barselonu i Atletiko Madrid, koji su u Primeri uspeli da pobede Atletik Bilbao u srcu Baskije. Ipak, ekipa iz Galicije nije izdržala i doživela je poraz (1:1) u duelu kojim je zatvoreno 16. kolo španskog šampionata, a samim tim i 2016. godina

A navijači baksijskog velikana zaista bi teška srca napustili San Mames sa saznanjem da je njihova ekipa ostala bez bodova u poslednjem ovogodišnjem prvenstvenom okršaju.

Da tako ipak ne bude potrudio se prvo junak domaćih navijača, vremešni, ali i dalje ubojiti Aric Aduric. On je pogotokom sa bele tačke u 82. minutu doneo izjednačenje.

Prethodno je najstrožu kaznu skrivio Fakundo Ronkalja koji je zaradio drugi žuti karton i isključenje. I tu je zapravo krenuo preokret.

Veliki preokret za tri boda umesto poklona ispod jelke za katolički božić navijačima Atletika i treneru Ernestu Valverdeu stavio je Mikel San Hoze pogotkom u trećem minutu nadoknade, posle dodavanja Injakija Vilijamsa.

Selta je, inače, do tada igrala sasvim dobro, a povela je u 54. minutu preko Jaga Aspasa. Srpski internacionalac Nemanja Radoja odigrao je celu utakmicu za gostujuću ekipu.