""

Advokatov Fener je baš loš, visi i Evropa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.02.17. | 18:56

Novi kiks istanbulskog velikana

Fenerbahče može da zaboravi na titulu...  Četvrtom utakmicom zaredom bez pobede, istanbulski velikan je potpuno ispao iz trke za tron, pošto za liderom Bešiktašom kasni devet bodova i ima utakmicu više. Ispred su i Basakšehir i Galatasaraj... Liga šampiona je daleko, a Kanarincima visi i plasman u Ligu Evrope pošto petoplasiranoj Antaliji beže samo tri boda.

Novi kiks, Fener je upisao na gostovanju fenjerašu i odavno otpisanom Gacijantepu koji je uspeo da izbori remi - 1:1. Crna serija za Fener koji je tokom nedelje eliminisan u Ligi Evrope od Krasnodara.

Sve je loše krenulo po Fener u 11. minutu kada je januarski novajlija Sefa Jilmaz upisao prvenac u dresu Gacijantepa. Prethodno je Gilas prošao po desnoj strani, izlomio Škrtela i dobro šutirao iskosa, ali je golman Fabijano odbranio i odbio loptu. Na otpadak je natrčao Jilmaz i spakovao ga u mrežu.

Posle toga su timovi bili izjednačeni, bilo je šansi na obe strane, a nadu Fenerbahčeu je vratio Džermejn Lens prelepim volejom u 23. minutu na asistenciju Potuka.

Inao je domaći tim šanse za duplira vođstvo, a u poslednjih pola sata je viđena totalna ofanziva Fenerbahčea. Lens je bio u nekoliko prilika, trener Advokat je uveo sve ofanzivce koje je imao na klupi, ali je domaći tim odoleo zahvaljujući odličnom golmanu Viktoru.

Gacijantepu bod ne znači mnogo jer je i dalje zakucan na dnu tabele, ali Feneru ovaj kiks pravi veliku štetu jer je poptuno izgubio korak sa konkurencijom.