""

Ajaks nastavio poteru, Herakles bio tvrd rival (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.02.17. | 19:10

Ajaksu je to bila sedma uzastopna pobeda u šampionatu Holandije

Fudbaleri Ajaksa još čuvaju kakvu-takvu nadu da bi mogli da stignu Fajenord u šampionskoj trci u Holandiji. Amsterdamski Kopljanici lako su na svom terenu savladali Herakles sa 4:1 u meču 24. kola Eredivizije i sada opet imaju pet bodova manje od ljutog rivala iz Roterdama.

Ovo je Ajaksu bila sedma uzastopna pobeda u šampionatu Holandije i jasno je da ovaj velikan ipak još nije odustao od titule, mada se i Fajenord nalazi u formi.

Ipak, Ajaks je do trijumfa došao nešto teže nego što to pokazuje konačan rezultat. Posle prvog poluvremena rezultat je bio 1:1 i domaćin je u nastavku morao da zapne kako bi izbegao neprijatno iznenađenje.

I to je donelo rezultat. U 56. minutu defanzivac Matijs de Liht je doneo prednost Ajaksu od 2:1, a kada je četiri minuta kasnije Davinson Sančez duplirao prednost, domaći navijači su mogli da odahnu.

Bertran Traore je u 90. minutu postavio konačan rezultat za ubedljiv trijumf.