""

Ajaks pao posle devet meseci, presudio im njihov akademac! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.08.14. | 18:36

PSV slavio na Amsterdam areni nakon šest i po godina

Šest i po godina čekali su Filipsovci pobedu na Amsterdam areni i konačno je dočekali! Ekipa Filipa Kokua uspela je da preokrene rezultat i slavi sa 3:1 u velikom derbiju 3. kola, čime je zadržala prvo mesto na tabeli Eredivizije. U isto vreme tim Franka de Bura doživeo je prvi neuspeh još od novembra prošle godine.

Igrom sudbine koban po Kopljanike bio je baš njihov nekadašnji igrač, 23-godišnji Lusijano Narsing, koji je prvo namestio gol Memfisu Depaju u 52, da bi u 63. minutu sam matirao golmana domaćeg tima. Sve dileme oko pobednika rešio je rezervista Florijan Jozefson. On je u 80. minutu ušao u igru, a 86. iskoristio veliku grešku odbrane Kopljanika i sproveo loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Ajaks je mnogo bolje počeo utakmicu, poveo već u 16. minutu preko El Gazija i taj rezultat ostao je na snazi do poluvremena. Njega je sjajno poslužio Klasen. PSV je sva tri svoja gola postigao pravo ni iz čega, ali ispostavilo se da je desetak minuta vrhunske inspiracije Narsinga bilo dovokljno da se sve na terenu izokrene. Momak koji je dobar deo karijere proveo u čuvenoj Ajaksovoj akademiji sjajno je probio po boku pre nego što će poslužiti kao na tacni Depaja. Samo 11 minuta kasnije odlično je odregovao na dodavanje De Jonga i pogodio za 2:1.

Ko zna šta bi se do kraja dogodilo da je Mojsander u 77. minutu iskoristio stopostotnu šansu koju  mu je priredio Blind, ali kapiten domaćeg tima prebacio je čitav gol iz jako lepe pozicije. Kazna je ubrzo stigla i više nije bilo nade za aktuelnog šampiona...