""

Ajaks prati i popravlja gol razliku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.04.17. | 18:43

Za svaki slučaj...

Herenven je ove sezone uspevao da otkine bodove i PSV-u i Fajenordu, ali ne i Ajaksu! Kopljanici su još jednom pokazali da im ovaj rival i te kako godi, pa su i pored zaostatka od jednog gola uspeli da lako slave i tako uspešno nastave trku za titulu

Tri kola pre kraja ista meta isto odstojanje: Fajenord 76, Ajaks 75.

Posle osam minuta igre Herenven je poveo na Amsterdam areni sa 1:0. Sada već čuveni Reza Gočanejhad svojim 18. pogotkom u sezoni, a 11. u 2017. godini, po čemu je prvi u Holandiji, najavio da bi njegov tim možda mogao da prekine seriju od šest vezanih poraza od Ajaksa, ali još do poluvremena domaći su uspeli ne samo da preokrenu, nego i da faktički obezbede pobedu.

Za svega 18 minuta, u periodu od 24. do 42. minuta, Ajaks je preko Vergevera, 17-godišnjeg Matijsa Ligta i Davija Klasena stigao do 3:1.

Herenven se gotovo predao posle prvih 45 i Kopljanici ne samo da su već imali obezbeđena tri boda, nego su mogli i da popravljaju gol razliku koja bi na kraju mogla da odlučuje ukoliko dva tima koja se bore za titulu završe s istim brojem bodova. Preko Dolberga i mladog Brazilca Neresa Ajaks je stigao do konačnih 5:1. Tako sada Fajenord ima "samo" osam golova viška u odnosu na prvog pratioca, ali ne treba zaboraviti - i mnogo lakši raspored u poslednja tri kola.

Fajenord: Vitese, Ekscelzior, Herakles.
Ajaks: PSV, Go Ahed Igls, Viljem II.