"Fišer"
"Fišer"

Ajaks to rešava za dva minuta: Fišer i Bazur utišali Arnem, Šene nokautirao Vitese! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.10.15. | 16:24

Vitese je u vođstvo došao u 54. minutu preko Valerija Kazaišvilija, koji je uz dosta sreće savladao skamenjenog Jaspera Silesena, a narednih 15 minuta protekli su u praktično bezuspešnim naletima ekipe Franka de Bura, međutim, sve se ubrzo promenilo - 1:3

Fišer

Čak i onda kada izgleda da svu sve lađe potonule i da je poraz gotovo neminovan, Ajaks pronađe rešenja da dođe do trijumfa. Tako je bilo i na izuzetno teškom gostovanju u Arnemu, gde su izabranici Franka de Bura gubili do 71. minuta, ali su za svega 120 sekundi uspeli da preokrenu rezultat i ostanu na liderskoj poziciji i nakon 10. kola Eredivizije - 1:2 (0:0).

Iako je rezultat 0:0 iz prvih 45 minuta delovao prilično neverovatno, uprkos brojnim pokušajima sa obe strane, golovi su stigli u nastavku meča.

Vitese je u vođstvo došao u 54. minutu preko Valerija Kazaišvilija, koji je uz dosta sreće savladao skamenjenog Jaspera Silesena, a narednih 15 minuta protekli su u praktično bezuspešnim naletima ekipe Franka de Bura.

Ipak, sve to se drastično promenilo u 71. minutu. Fišer se odlično snašao u petercu domaćih i odbijenu loptu poslao u mrežu Eloja Roma. Nakon tog pogotka potonule su sve Vitesea, što je samo tri minuta kasnije kaznio Rišedli Bazur i definitivno slomio otpor domaćina.

Sve je rešeno četiri minuta pre kraja utakmice, "pukla" je kontra Ajaksa, Sem Hendriks je perfektno pronašao Šenea, a ovaj iz neposredne blizine postavio konačan rezultat utakmice.