""

Ajaksovi projektili razneli PSV (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.12.17. | 18:21

PSV u Amsterdamu primio tri gola u poslednjih pola sata

Ajaks je konačno učinio sezonu u holandskom šampionatu malo interesantnijim. Klub iz Amsterdama je u velikom derbiju na svom terenu ubedljivo savladao PSV Ajndhoven sa 3:0 u meču 15. kola Eredivizije, jednom od retkih koji nije odložen zbog obilnih snežnih padavina.

Sada je Ajaks smanjio zaostatak za PSV-om na sedam bodova, mada je i dalje to značajna prednost na strani ekipe Filipa Kokua.

Amsterdamski Kopljanici su sa dva projektila i jednom dobrom akcijom potpuno razneli ranjivu odbranu Filipsovaca.

Iako je delovalo da PSV kontroliše situaciju na terenu i da Ajaks ne može ozbiljnije da ga ugrozi, sve se promenilo u drugom poluvremenu.

Prvi gol je verovatno i slomio duh PSV-a, a postigao ga je, uz dozu sreće David Neres u 61. minutu, kada je uhvatio volej sa više od 20 metara i smestio loptu u donji desni ugao.

Tri minuta kasnije Lase Šene je takođe lepim udarcem sa distance duplirao vođstvo i najavio potop aktuelnog prvaka.

A konačan rezultat za veliku pobedu u derbiju postavio je Doni van de Bek u 72. minutu posle duplog pasa sa raspoloženim Neresom.

Prvo pravo uzbuđenje na utakmici viđeno je u 32. minutu, kada je Luk de Jong glavom gađao preko gola. Sedam minuta kasnije uzvratio je Ajaks preko Kaspera Dolberga. I on je šutirao glavom ali visoko iznad.

HOLANDIJA 1 - 15. KOLO

Viljem II - Breda 1:1 (1:0)