""

Andre Grej lansirao Barnli na vrh Čempionšipa! Midlzbro oduvao Fulam, Kardif slavi smirenog Pilkingtona

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.02.16. | 18:15

KPR se probudio i konačno slavio...

Fudbaleri Barnlija iskoristili su novi kiks Hala i trijumfom nad Boltonom preuzeli čelnu poziciju na tabeli Čempionšipa! Tim iz Lankašira je posle prave drame uspeo da savlada Bolton i velikim preokretom u samo devet minuta utakmice slavi rezultatom 2:1.

Gotovo punih 70 minuta mreže na golovima su mirovale, a onda je seriju golova otvorio iskusni vezista domaćih, Lijam Fini. Međutim, samo pet minuta bilo je potrebno nadarenim igračima Barnlija da ponište veliki trud rivala i vrate rezultat u prvobitno stanje. Strelac je bio apsolutni heroj Barnlija - Andre Grej. A onda, samo devet minuta kasnije, potpuni preoket! Još jednom je u glavnoj ulozi bio fenomenalni Grej, čija je hladnokrvna reakcija uništila rivala i Barnliju podarila vrlo važnu pobedu u poteri za direktnim plasmanom u Premijer ligu.

Veliki korak napred napravili su i igrači Fulama, koji su rutinski savladali Fulam Slaviše Jokanovića rezultatom 2:0. Izabranicima Aitora Karanke bilo je potrebno svega 20 minuta kako bi došli do nova tri boda, koja će dodatno začiniti jurnjavu za mestom koje vodi direktno u rang više.

Odbrana Fulama raspala se posle već tri minuta igre, kada je strelac bio Albert Adoma, da bi tačku na pobedu stavio Grant Lidbiter sa bele tačke. Ekipa Slaviše Jokanovića nalazi se na sedam bodova iznad opasne zone, tako da je u ovom trenutku sigurna.

Velika nada probudla su redovima Kardifa posle novog neuspeha Šefild Venzdeja. Sastav iz Velsa došao je na samo tri boda zaostatka od mesta koje vodi u doigravanje za najviši rang engleskog fudbala, pošto je rezultatom 2:1 savladao Preston.

Pobedu domaćem timu doneo je Entoni Pilkington posle dva pogotka sa bele tačke, u 44. i 80. minutu, dok je gol utehe delo Kaluma Robinsona u samom finišu meča.

Posle tri utakmice bez trijumfa KPR je savladao Birmingem rezultatom 2:0 i stigao do desete pobede u sezoni. Tim iz Londona kompletan posao završio je već u prvom poluvremenu, u vremenskom intervalu od samo četiri minuta. Prvo je Tjaron Šeri zakucao loptu u mrežu, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Žunior Hojlet postavio konačni rezultat meča sa bele tačke.