"Aleksis Sančez - junak meča"

Arsene, plati piće Aleksisu Sančezu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 03.12.14. | 22:44

Frejzer Foster činio čuda među stativama Sautemptona, ali je sjajni Čileanac golom u 89. minutu, svojim devetim u sezoni, Arsenalu doneo minimalac od 1:0

Aleksis Sančez - junak mečaZovu ih Tobdžije, ali taj nadimak ove sezone opravdava samo Aleksis Sančez. Fenomenalni Čileanac još jednom je preuzeo ulogu spasioca Arsenala i pogotkom u 89.  minutu utakmice 15. kola Premijer lige pogurao tim do minimalca od 1:0 u susretu sa Sautemptonom.

Pre tog 89. minuta činilo se da će Frejzer Foster poneti epitet junaka meča s obzirom da se reprezentativni golman bacao tamo-vamo i dovodio do ludila napadače domaćeg tima. Ponajviše Danija Velbeka, koji je bio najkonkretniji u kaznenom prostoru gostiju, ali nije imao rešenje za golmana Sautemptona. Probao je u 44. minutu, pa posle fantastične asistentcije Olivijea Žiru i u 70. Uzalud. Forster kao da je zazidao svog gol.

Plotuni Tobždija izgledali su kao ćorci. I taman kada se činilo da će Ronald Kuman ponovo Arsenu Vengeru servirati porciju lekića za smirenje – u sedam ranijih okršaja izgubio je samo jednom – te da Arsenal prvi put posle 2. februara neće u ligaškom meču postići gol na domaćem terenu, jedna loše ispucana lopta Hozea Fontea došla je do Arona Remzija, a Velšanin ju je vratio na peterac. Sančez je, kao i uvek, bio na mestu i prosledio je u nebranjeni deo mreže.

Deveti gol Čileanca u ovoj sezoni. I sigurno jedan od bitnijih pošto je Arsenalu pretila opasnost da opasno zaostane i za timova koji se bore za mestom u Ligi šampiona.

Sautempton polako gubi tlo pod nogama. U poslednja tri kola Sveci su osvojili samo bod. Protivnički treneri kao da su ih pročitali. Kvaliteti Dušana Tadića u Londonu nisu mogli da dođu do izražaja. A onda je u 62. minutu Santi Kazorla nagazio srpskog reprezentativca i poslao ga u svlačionicu.