""

Bamberg prvi put lagano poražen, Žalgiris ima tri pobede

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.11.16. | 21:32

Sjajna partija veterana Jankunasa

Bamberg je doživeo i sedmi poraz u devet evroligaških mečava ove sezone, ali je prvi put lagano poražen. I to tamo gde se najmanje nadao i gde je imao šansu za iznenađenje. Žalgiris je iskoristio prednost domaćeg terena na najbolji mogući način i savaladao Bamberg 86:72 za treću pobedu u takmičenju.

Nemački tim je do sada uglavnom gubio u egal završnicama. Čak sedam od njihovih devet poraza je bilo sa četiri ili manje poena razlike u duelima protiv Fenera, Uniksa, Panatinaikosa, Barselone, Darušafake, Armanija i Crvene zvezde. Večeras im je rival bio tim sličnog kvaliteta, ali je Trinkijerijev tim pružio najslabiju partiju u sezoni.

Bamberg je bolje otvorio utakmicu i vodio 22:18 na kraju prve četvrtine u kojoj su udarne igle oba tima bili veterani: Zizis kod gostiju i Jankunas kod Litvanaca. Žalgiris je bolje zaigrao u drugom periodu i trojkom Pangosa došao do plus osam na kraju prvog poluvremena - 47:39.

Žalgiris je u trećem kvartalu digao vođstvo na dvocifrenu prednost i stigao do rekordnih plus 18 (71:53) posle čega je sve bilo rešeno.

Veteran Jankunas je sa 23 poena i devet skokova bio junak Žalgirisove pobede, Kevin Pangos je ubacio 19, a Leo Vesterman 10. Na drugoj strani je Tajs ubacio 15, Strelniks 14, Kozer 12 poena. Odbrana Bamberga nije imala rešenja za šut domaćih košarkaša koji su trojke gađali 11/24, a čak šest je ubacio Pangos.