""

Baš strašan Lacio! Očajni Inter ne može ni protiv Parme, majstorija FenoMeneza spasila Milan na Siciliji! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 04.04.15. | 16:59

Sedma uzastopna pobeda Nebeskoplavih, Rosoneri konačno odigrali dobru partiju, bruka Nerazura i Manćinija

Kaznena ekspedicija iz Lacija nastavlja da teroriše rivale po Seriji A! Nebeskoplavi su zabeležili sedmu uszastopnu pobedu u prvenstvu i nastavljaju da dišu za vratom gradskom rivalu Romi, a Liga šampiona je sve bliže. Ekipa Stefana Piolija je u prelepoj i otvorenoj utakmici slavila sa 2:1 u gostima protiv Kaljarija i gurnula Srader još bliže ambisu Serije B.

Naredio je Zeman totalnu ofanzivu Kaljarija, ali protiv Lacija to ne prolazi jer Piolijev tima igra verovatno najofanzivniji i najlepši fudbal u ligi. Spasavao je Brkić Kaljari na početku meča, ali nije ništa mogao u 31. minutu. Po običaju Felipe Anderson je bio neuhvatljiv za rivale i probio je po desnom krilu. Mauri je odložio loptu do Klosea koji ne greši iz takvih situacija. Smenjivali su se opasni napadi pred oba gola, da bi volej Marka Saua na početku drugog poluvremena doneo Sardima izjednačenje. Ipak, njihova radost nije dugo trajala. Posle sat vremena igre, Krisetig je skrivio penal posle prekršaj nad Keitom, a Lukas Bilja je bio neumoljiv izvođač najstrožije kazne. Samo osam minuta kasnije je opet Keita iznudio penal i opet je Bilja gađao sa kreča, ali ovog puta preko gola. Propustio je priliku da prelomi pitanje pobednika i Kaljari je krenuo u totalnu ofanzivu. M'Poku je odigrao sjajan meč, mučio Lacijale, ali na kraju su gosti uspeli da u nadoknadi vremena preko Parola overe pobedu. Šteta za Kaljari koji će teško do opstanka, ali sve čestitke za Lacio koji igra fenomenalno.

Posrnuli milanski velikani Inter i Milan su opet bili na mukama. Inter se obrukao odigravši samo 1:1 na svom terenu protiv otpisane Parme. Ne samo da je razočarao rezultatom, već je pružio partiju od koje se njegovim navijačima diuže kosa na glavi. Hrabra Parma je apsolutno zaluženo osvojila bod na Meaci. Inter je poveo srećnim golom Guarina kada je lopta zakačila Maurija i promenila smer, ali je u finišu poluvremena Alabanac Andi Ljilja posle prelepe akcije gostiju udarcem glavom anulirao prednost Nerazura. Parma je imala  više udaraca na gol i nije bila u inferiornom položaju u odnosu na velikog favorita. Na kraju je zasluženo odbranila bod. Manćini je u problemima, opet se kockao sa sastavom i počeo sa tinejdžerom Puškašem u prvoj postavi, da bi u nastavku kada je đavo odneo šalu uveo Podolskog, Kovačića i Ernanesa. Kasno...

Za razliku od Manćinija, gradskom rivalu Filipu Inzagiju je pao kamen sa srca. Sunce Sicilije je ogrejalo popualrnog Pipa. Rosoneri su slavili 2:1 protiv Palerma. Domaćin je imao neverovatnu šansu preko Vaskeza, a kazna je stigla kada je Ćerći uz mnogo sreće kaznio grešku Sorentina  i konačno upisao prvenac. Palermo je u nastavku stavljao na muke odbranu Milana i izjednačio sa bele tačke preko Dibale, pošto je Paleta srušio Belotija. A, onda je Žeremi Menez ubacio u petu brzinu i posle fantastičnog sprinta sa centra terena po ko zna koji put bio spasilac Rosonera ove sezone...

Čudesan meč su odigrali Verona i Ćezena - 3:3! Dve asistencije Boška Jankovića za dva gola Luke Tonija i majstorija Gomeza su doneli Veronezima prednost od 3:1 i činilo se da su na pragu pobede. Ali, Romanjoli su uspeli da se vrate u drugom poluvremenu i izbore bod koji im daje nadu da mogu do opstanka.

Na ruku ćezeni ide i što je Atalanta poražena na svom terenu od Torina. Golčina Kvaljarele iz slobodnjaka i pogodak neverovatnog štopera Glika koji trese mreže kao da je centarfor su doneli trijumf Bikovima. Atalanti nije pomogla ni majstorija Maurisija Pinilje