""
""

Belenenseš ide u Evropu, ofarbana Benfika u stilu završila posao

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.05.15. | 23:09

Braga je petardom protiv Setubala sačuvala poziciju koja donosi direktan plasman u Ligu Evrope

U Portugaliji je sve bilo jasno osim tog jednog poslednjeg mesta koje vodi u Ligu Evrope. Ugrabio ga je Belenenseš, koji je sa 2:0 slavio na gostovanju protiv Žil Visentea, tako da je Nasional ostvario Pirovu pobedu nad Fereirom od 3:0 i istao kratak za jedan bod.

Belenenseš je taj prvi bitni gol postigao u 52. minutu preko Nunesa, onda je novi drugoligaš Žil Visente poslednjih deset i kusur minuta igrao sa dvojicom igrača manje, što je samo olakšao posao gostima da drugim golom preko Kaeira u 85. minutu pre kraja završe posao. Nasional se uzdao u njihov kiks, spakovao je tri gola Fereiri, ali sve je bilo uzalud.

Benfika je stavila tačku na uspešnu sezonu u visokom stilu. Ofarbani Orlovi, čak je i trener Žezus imao iscrtane titule na obrazu koje je osvojio, pregazio Maritimo u slavljeničkom zanosu – 4:1. Dva gola Lime i Žonasa jasno su stavila do znanja gostima koliko ima sati...

Braga je petardom isprašila Setubal i odbranila četvrtu poziciju na tebeli koja donosi direktan plasman u Ligu Evrope, tako da je Gimaraeš ostvario Pirovu pobedu protiv Akademike od 3:2.

Porto - Penafijel 2:0 (0:0)