""
""

Benfika kasno pali, ali kad krene... Estoril dobio četiri komada za 15 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.08.15. | 23:36

Dva gola Žonasa, po jedan Mitroglua i Nelsona

Poput Sportinga i Porta, svojih glavnih rivala u borbi za titulu u Portugaliji, i Benfika je sigurno krenula u novu sezonu! Orlovi su se doduše više od 70. minuta mučili protiv Eštorila, ali kada su postigli prvi pogodak igra gostiju potpuno se raspala i domaćin je ubedljivo salavio.

Gosti su, precizno, odolevali sve do 74. minuta, kada je konačno Luž eksplodirao. Novajlija Mitroglu sjajno je reagovao na jedan centaršut sa boka i u svom stilu, glavom zatresao mrežu za 1:0.

Samo četiri minuta kasnije dosuđen je penal za Benfiku. Odgovornost je preuzeo nekadašnji napadač Valensije Žonas i bio siguran. Isti fudbaler otklonio je sve dileme oko pobednika u 82. minutu, ako ih je uopšte i bilo nakon što je dosuđena najstroža kazna za Orlove...

Potpuno demoralisani fudbaleri Estorila više nisu imali snage za gard i u 89. minutu primili su i četvrti pogodak preko Nelsona.

Srpski reprezentativac Ljubomir Fejsa odigrao je svih 90 minuta.

U ostalim utakmicama u nedelju Braga je dobila Nasional (2:1), Madeira je bila bolja od Maritima istim rezultataom, dok su Setubal i Boavišta odigrali bez pobednika - 2:2.