""

Benfika pregrmela Koimbru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.04.16. | 21:47

Pobedu lideru doneo Raul Himenez u 85. minutu

Benfika i dalje sve drži u svojim rukama! Pet kola pre kraja portugalskog šampionata Orlovi imaju pet bodova viška u odnosu na drugoplasirani Sporting (utakmica manje), pošto su kao gosti savladali Akademiku - 2:1!

Fizički izuzetno težak duel u Minhenu protiv Bajerna u utorak očigledno je ostavio traga na lidera Primeire, pa je Akademiku samo pet minuta delilo od velikog iznenađenja. Gosti su ipak smogli snage da potpuno preokrenu utakmicu i preko Raula Himeneza osvoje tri zlatna boda.

Domaćin koji se grčevito bori za opstanak došao je do prednosti u 17. minutu - 1:0. Da je takav rezultat ostao do kraja prvog dela ko zna kako bi se sve završilo, ali nije. Kostas Mitroglu uspeo je u 39. minutu da poravna na 1:1 i skine ogroman teret sa leđa svojih saigrača pred drugi deo.

Akademika se organizovano branila sve do samog finiša utakmice i na njenu žalost, nije se odbranila. Rezervista Himenez, koji je u igru ušao u 80. minutu, iskoristio je jedan jako dobar dentaršut, primio loptu gotovo u petercu domaćeg tima i uspeo da pogodi mrežu golmana Pedra - 1:2.

Ovo je sedma uzastopna pobeda Benfike u šampionatu. Prava forma u pravom trenutku...