"Junak pobede Spartaka: Vladimir Torbica"

Bez iznenađenja u Subotici: Torbica napravio preokret i ubio Romantiku

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.03.16. | 16:50

Spartak savladao OFK Beograd sa 2:1 i pobegao iz opasne zone zahvaljujući iskusnom kapitenu

Junak pobede Spartaka: Vladimir Torbica

Spartak je zabeležio trijumf nad OFK Beogradom od 2:1, prestigao ga na tabeli Superlige i pobegao iz opasne zone.

Za razliku od njihovog jesenjeg okršaja na Karaburmi kada su Golubovi u Beogradu nastupili sa rezervnim timom i izgubili sa 2:0, na ovom meču gosti im nisu uzvratili istom merom, izveli su najjači sastav koji je ipak poražen, iako je prvi stigao do prednosti. Mladi Cuckić je u 34. minutu na centaršut Avramovskog savladao golmana Janoševića.

Radost gostiju trajala je samo desetak minuta jer je u finišu prvog dela kapiten domaćina Vladimir Torbica sa bele tačke poravnao rezultat na 1:1. Prethodno je Radovanović igrao rukom u svom šesnaestercu, a glavni sudija je opravdano pokazao na belu tačku.

Nastavak je doneo ofanzivu Spartaka, a kapiten Torbica je u 54. minutu sjajno izveo korner sa leve strane, a Goran Antonić je glavom sa nekih sedam metara kompletirao preokret i postavio konačnih 2:1 za Spartak.

Probao je OFK Beograd u nastavku meča da dođe do izjednačenja, pokušavao je Avramovski da pripremi neku priliku za Romantičare, ali su pokušaji bili jalovi, pa su plavo-beli iz Beograda zabeležili 17. poraz u sezoni.