Bikovi nastavili gde su stali: Ari i Smolov se igrali i ugazili novajliju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.08.16. | 20:25

Razigrani Krasnodar ubedljiv protiv Toma (3:0). Rubin i Amkar bez golova

Ubitačan tandem Krasnodara

Da li bi ovo mogla da bude godina Krasnodara? Bikovi sa obale Crnog mora i u novu sezonu su preneli stare navike, da pobeđuju, a ako budu ovako efikasni u nastavku šampionata, mogli bi da zabeleže i bolji plasman od prošlogodišnjeg sjajnog čevrtog mesta u ruskoj Premijer ligi.

Izabranici trenera Olega Kononovog bili su neumoljivi večeras prema novajliji u ligi Tomu koji su isprašili sa čak 3:0. Blistao je napadački tandem Smolov - Ari koji je rafalom izudarao goste i stavio im do znanja da ih očekuje teška borba za opstanak. Tom je na kraju meč završio sa deset igrača, a do prednosti je Krasnodar stigrao u poslednjem minutu prvog poluvremena, kada je strelac 20 golova prošle sezone Smolov fantastično prikucao loptu na pas Holanđanina Arija.

Krasnodar je s minimalnom prednošču ušao u nastavak, a da je čitav posao završen bilo je jasno u 57. minutu kada je Ari glavom rutinski matirao gostujućeg golmana za 2:0. Konačan rezultat postavio je drugim golom Fedor Smolov, a opet mu je asistirao Ari i njih dvojica su pokazali kako će biti ubitačan tandem ove sezone.

U drugom meču današnjeg programa, utakmici između Rubina i Amkara nije bilo golova.

Tvrd i nezanimljiv meč u Kazanju obeležilo je isključenje domaćeg napadača Kanunikova u 35. minutu, a treba istaći i da je nekadašnji fudbaler Partizana Aleksandar Miljković odigrao poslednjih 25 minuta u redovima gostiju.