"Zaustavio Steauu: Golman Petrolula Pekanja "

Blato i crvi ukočili Steauu, Astra pobegla na plus četiri (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.10.15. | 21:50

Veteran na golu Petrolula Pekanja zaustavio sve pokušaje napadača iz Bukurešta. Astra rutinski protiv Konkordije (2:0)

Zaustavio Steauu: Golman Petrolula Pekanja

Steaua se zagalvila u blatu stadiona u Plošetiju, gde je remizirala (0:0) sa Petrolulom, što je lider rumunskog šampionata Astra Đurđu iskoristio i trijumfom na gostovanju Konkordiji (0:2), pobegao na četiri boda razlike.

Najtrofejniji rumunski klub nije uspeo da slomi otpor Petrolula. Napadali su puleni Mirela Radoija domaćina tokom celog meča, ali je možda teren stadiona u Ploeštiju i najveći krivac što nismo videli nijedan gol.

Još tokom popodneva u rumunskim medijima su se pojavile fotografije očajnog izgleda terena na stadionu „Ilije Oana“, gde su prema tvrdnjama tamošnjih medija crvi i gliste pojeli veći deo trave.

Ipak, na snimku to ne izgleda tako katastrofalno, mada nam rezultat sugeriše da se nešto ipak dešavalo...

Gosti iz Bukurešta napadali su tokom većeg dela meča, a najbolje prilike su propustili u finišu susreta. Zablistao je iskusni golman Petrolula Brazilac Pekanja koji je u nekoliko navrata sjajno zaustavio opasne pokušaje gostiju. Najozbiljniji je bio udarac Čipčijua, a potom i Alžirca Hamruna koje je golman domaćih maestralno zaustavio u 71. minutu.

Kiksu Steaue najviše su se obradovali fanovi Astre, koja je imala lepo fudbalsko popodne na gostovanju Konkordiji. Domaćin je odolevao tokom prvog poluvremena, ali je u nastavku ipak položio oružje.

Alekandru Stan je u 54. minutu fantastičnim udarcem sa 17 metara matirao golmana domaćih Jakoba i obradovao gostujuće navijače. Bila je to samo relizacija terenske nadmoćnosti Astre u većem delu meča, a konačnih 2:0 postavio je Jonita u 73. minutu na asistenciju Danijela Alibeka.

Ovim trijumfom Astra je stigla do cifre od 30 bodova koliko ima i nalazi se na čelu rumunskog šampionata, dok je remijem Steaua ostala na drugom mestu sa 26.

LIGA 1 - 14. KOLO

Botošani - Krajova 3:2 (2:1)