""

Botošani pobedi u zube ne gleda, pa ni protiv ovakvog Targua! Još ako je prva... (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 29.08.16. | 22:04

Gosti ubedljivim porazom nastavili crnu seriju

Zanimljivo je bilo na zatvaranju šestog kola rumunskog prvenstva. Palo je čak šest golova, a videli smo i preokret. Botošani je došao do prve pobede u istoriji protiv Targu Mureša - 4:2 (1:2), ujedno i do trećeg trijumfa ove sezone. Gosti su vezali šesti poraz ove sezone. Njihovoj krizi se ne nazire kraj...

A ništa nije slutilo da će tako i biti. Janis Ziku je u 19. doveo goste u vođstvo i prevario svoje navijače da će se nastaviti pozitivna serija protiv Botošanija. Gabrijel Matej je 20 minuta kasnije udvostručio prednost svog tima.

Ipak, domaći su uspeli da smanje na 2:1 preko Mihaija Bordejanua u samom finišu prvog poluvremena, pa se nepisano pravilo da je najgore primiti gol pred pauzu ponovo ispostavilo tačnim.

Domaći su u nastavku zaigrali kao preporođeni, a sav šou pripao je Katalinu Golofki i Dejvidasu Matulevičijusu. Prvi je u 66. minutu poravnao na 2:2, a Litvanac je do kraja postigao dva pogotka i srušio sve nade gostiju.