""

Braunšvajg se provukao, Kajzerslautern kiksnuo! Hajdenhajm se dva puta vraćao, ali je Nirnberg slavio

Vreme čitanja: 1min | pet. 31.07.15. | 22:27

Početak drugog kola Cvajte doneo nekoliko (ne)očekivanih rezultata

Posle premijerne pobede na početku nove sezone, fudbaleri Kajzerslauterna po prvi put su se spotakli i izgubili bodove na svom terenu protiv Ajntrahta iz Braunšvajga. Rezultat - 0:0.

Izabranici Koste Runjaića imali su nekoliko odličnih prilika da dođu do vođstva, ali je golman gostiju, Rafal Gikijevic, praktično začarao mrežu i nije dopustio Đavolima da probiju poslednju liniju bedema Ajntrahta.

Tim iz Braunšvajga je tako došao do prvog boda u sezoni, dok će Kajzerslautern, bar do subote, ostati na vrhu tabele sa četiri osvojena boda.

Identičnim rezultatom završen je i susret Arminije Bilefeld i FSV Frankfurta, dok je jedinu pobedu ostvario Nirnberg protiv Hajdenhajma. Interesantno, gosti su dva puta uspevali da se vrate posle vođstva Nirnberga, ali je na kraju presudio iskusni Jan Polak pogotkom u 87. minutu susreta.

Pre toga vođstvo domaćinu donosili su Blum u 13. i Lejperc autogolom u 42. minutu, da bi isti fudbaler pogodio i mrežu Nirnberga u 17. minutu. Pre pobedonosnog pogotka Polaka izjednačenje doneo je Morabit u 59. minutu.