Briž konačno proradio na strani, Đole Jovanović mučio odbranu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 27.12.18. | 19:58

Favorit odneo bodove iz Flandrije

Pre neki dan petarda protiv Antverpena, a onda minimalac na gostovanju Lokerenu. Nagoveštaj da se Klub Briž budi posle velikog broja kikseva u dosadašnjem toku sezone i da se neće lako odreći titule. Branilac pehara doneo je sva tri boda sa terena dalvljenika, daleko teže nego što se očekivalo, tako što je slavio prvu pobedu na gostovanjima posle šest ćoraka – 1:0.

Goste je spasao Holanđanin Rud Vormer. Kad je uvideo da njegovom timu ne ide, trener Ivan Leko uveo je iskusnog vezistu u igru, a ovaj mu se posle samo pet minuta odužio tako što je pas napadača Šrijversa poslao u mrežu. Na taj način otključana je brava Lokerena, koji se opet potvrdio kao nezgodan rival za Briž, jer je u prom delu sezone favorit slavio posle preokreta tek osmom minutu nadoknade vremena.

Na tom meču Đorđe Jovanović je postigao prvenac u dresu Lokerena, a i večeras je nekadašnji napadač Partizana bio udarna igra tima iz Flandrije. Tri šanse je imao mladi špic, u najboljoj od njih nije dovoljno jako zahvatio loptu glavom, ali je ostavio dobar utisak. Posebno je mučio francuskog štopera Benou Pulina, ali nije imao sreće da pogodi cilj.

Nedovoljno, ipak, da domaćin, za koga zbog povrede nije igrao Marko Mirić, priredi senzaciju, pa u 2019. ulazi kao poslednji tim a tabeli PRO lige.

BELGIJA 1 - 21. KOLO

Kortrijk - Varegem 4:2 (0:1)