Budućnost ispustila brejk, Darušafaka na mišiće do premijernog slavlja u Evroligi

Vreme čitanja: 1min | uto. 16.10.18. | 21:13

Gosti pet minuta pre kraja imali tri poena prednosti (60:57), ali su ipak morali da se pomire sa drugim porazom u eliti - 63:71

Budućnost je na tacni imala prvi brejk u Evroligi ove sezone, ali ipak nije uspela da ga prigrabi. Šampion ABA lige je poražen u neizvesnoj završnici u Istanbulu od Darušafake, ali će i te kako imati za čim da žali ove večeri. Posebno, jer je na polovini poslednje deonice imala tri poena prednosti. Na kraju 71:63 za domaćina.

Utakmica je gotovo svojim čitavim tokom bila na klackalici. Budućnost je imala dvocifrenu zalihu u prvoj četvrtini, kada je vodila sa 25:14, dok je Darušafaka u trećoj deonici išla na plus devet (39:48), ali su se Podgoričani izborili za šansu u poslednjoj četvrtini, međutim, i pored kratkog vođstva nisu uspeli da stignu do velikog brejka.

Najznačajniji za slavlje domaćina bio je Žanis Pejners, koji je ubacio 15 poena u koš gostiju, ali je poneo najveći teret na svojim leđima u trenucima kada se lomio meč. Kod domaćina je 12 poena postigao Kid, dok je Erik ubacio 10.

Ekipi Aleksandra Džikića je nedostajao klasičan lider na terenu. Na kraju su Gordić i Klark ubacili po 11, dok je Nikola Ivanović postigao 10 poena.