""
""

Čelsijeva agonija traje i dalje - VBA sa dva projektila zaledio Bridž i Kurtou zavio u crno! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 13.01.16. | 22:45

Džejms Meklin šokirao Plavce golom u poslednjim trenucima meča, dok je Everton preživeo pravi udar na gol Tima Hauarda. Građani su u panici, situacija izmiče kontroli...

Verovatno ni na prste jedne ruke ne mogu da se pobroje oni koji misle da bi Čelsi mogao da šokira kompletnu Evropu i nađe se u vagonu koji vodi u Čempionšip, ali igrama koje klub iz Zapadnog Londona pruža, izlazak na evropsku scenu naredne sezone u domenu je naučne fantastike! Jeste da Plavci pod komandom Gusa Hidinka još nisu osetili gorčinu poraza, ali bodovi koje njegovi puleni nehotice ispuštaju gde stignu mogli bi skupo da ih koštaju. Tako je sa Stamford Bridža sa slađim bodom kući otišao i Vest Bromvič Albion - 2:2!

A potpuni šok na Bridžu izrežirao je Džejms Meklin, koji je uspeo da se izvučeo kao pobednik na ivici protivničkog šesnaesterca, matira Tiba Kurtou pravim projektilom i na najlepši mogući način donese jedan veliki bod svom timu.

Čelsiju jako nedostaje napadač ubilačkog instikta. To je jednostavan zaključak, jer Dijego Kosta je toliko uljuljkan u svoje malo gnezdo u srcu napada i u ovom trenutku jednostavno ne postoji igrač koji bi mogao da mu bude konkurencija, ali ni da ga odmeni na pravi način. Falkao i Remi su odavno zaboravili kada su poslednji put zatresli mrežu, a sa njima je i španski reprezentativac, koji se ni večeras nije video na terenu, pa je golgetersku ulogu morao da preuzme Cezar Asplilikueta

A kako su Oskar, Vilijan, Pedro i Fabregas izgubili kompas u asistentskim ulogama, a Edena Azara nije bilo, spas je došao u liku Branislava Ivanovića, koji se nalazi između dve vatre – produžetka saradnje i odlaska iz kluba u kojem je dostigao vrhunac karijere.

Ipak, nije dugo trajala prednost domaćina, jer već u 33. minutu Krejg Gardner je iskoristio jednu početničku reakciju protivničke odbrane, dobio upotrebljivu loptu, a sa nekih 20 metara od gola poslao neodbranjiv hitac pored Kurtoe

Čelsi je i do drugog pogotka stigao na teži način. Iako se prvobitno mislilo da je strelac bio Kenedi, gol iz sredine drugog poluvremena pripisan je Mekoliju, posle dobre akcije po desnoj strani i centaršuta koji je uputio Vilijan. Nastala je velika gužva u samom petercu, a Mekoli je prevario svog golmana i Čelsi je imao tri boda u svojim rukama.

A onda je, samo četiri minuta pre kraja, usledio pravi šok i pogodak Meklina koji je Stamford Bridž ostavio u suzama.

Ni 22 udarca ka golu Evertona nisu pomogli preskupoj koloniji Mančester Sitija da dođe do tri boda i konačno pruži partiju dostojnu šampionske titule. Usled pobeda Lestera i remija Arsenala Građani sada zaostaju tri boda, a jasno je da ni Manuelu Pelegriniju, ni šeicima koji su uložili silne milione, nije svejedno...