""

Crno-beli očitali lekciju Milojevićevim klincima, snajperista Vesterman ponovo cepao mrežice

Vreme čitanja: 3min | sre. 09.10.13. | 19:43

Sjajni Francuz meč završio sa 23 poena i indeksom korisnosti 31 i još jednom pokazao da je u sjajnoj formi

Košarkaši Partizana još jednom su demonstrirali silu u meču ABA lige, a posle Igokee, u drugom kolu regionalnog takmičenja, pala je i Mega Vizura - 88:65. Izabranici Duška Vujoševića pružili su svojim navijačima još jednu partiju za uživanje. Iako nije bilo previše lepe košarke, domaći košarkaši pokazali su koliko je dobra atmosfera u ekipi i najmlađem timu u regionu očitali lekciju.

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je fenomenalni Leo Vesterman sa 23 poena (5/5 za dva, 4/5 za tri), Musli je dodao 13, a Kinsi 11. Na drugoj strani Nemanja Radović je ubacio 26 poena (3/5 za tri, 5sk), Nenad Miljenović je ubacio deset, a Micić devet poena.

--------------------------------------

PARTIZAN – MEGA VIZURA 88:65 (18:10, 35:26, 17:12, 18:17)

Dvorana: Pionir
Gledalaca: 5.500
Sudije: Milivoje Jovčić, Radomir Vojinović, Branislav Mrdak

Partizan: Aranitović, Lovernj 10 (9sk), Vesterman 23 (7as), Dalo 4, Milosavljević 10, Bogdanović 9, Gagić 4, Musli 13, Šalić, Andrić, Kinsi 11, Bezbradica 4

Mega Vizura: Reljić, Krstić 2, Dangubić 7, Đoković, Micić 9, Luković, Radović 26, Miljenović 10, Veljković, Jokić 4, Varda 7, Tijanić

-----------------------------------

Domaćin je već u prvom poluvremenu napravio lep kapital, čak 17 poena razlike kod odlaska na veliki odmor (53:36), pa je ostalo samo da u drugom delu igre održi prednost i upiše nove bodove. Interesantno, košarkaši Partizana su u prva dva kvartala uputili svega dva šuta s linije slobodnih bacanja, dok su gosti imali čak 12. To je izuzetno smetalo navijačima, pa su imali šta i da poruče sudijskoj trojci.

Baš kao i u utakmici sa Igokeom, košarkaši Partizana terorisali su protivnika šutevima van linije 6,75. Izabranici Duška Vujoševića su u prvih 20 minuta imali neverovatan procenat od čak 77 odsto (10/13). A ponovo je u centru pažnje bio nezaustavljivi i nepogrešivi Leo Vesterman, sa četiri trojke iz isto toliko pokušaja. Inače, sjajni Francuz je prvo poluvreme završio sa 18 poena (3/3 za dva), četiri asistencije i dve ukradene lopte. Odmah iza njega bio je Terens Kinsi sa 11 poena (2/3 za dva, 2/3 za tri), dok je Bogdan Bogdanović ubacio devet poena, odnosno tri trojke (3/3).

Tempo igre nije bio visok, a domaći košarkaši odigrali su taman onoliko koliko im je bilo potrebno da drže distancu u odnosu na protivnika. Kontrama i trojkama je i te kako to bilo rešeno.

Mladi košarkaši Vizure pokazali su znake neiskustva u prvoj četvrtini, ali su se kasnije opustili i tokom jednog kratkog dela drugog perioda ušli u ravnopravnu "jurnjavu" sa rivalom. Ipak, crno-beli nisu odustajali od svoje igre, pa je druga četvrtina završena sa čak 61 postignutim poenom (35:26). Kod gostiju najbolje se snašao Nemanja Radović, koji je u prvom delu igre ubacio 11 poena, dok je reprezentativac Vasa Micić dodao devet.

Ni u drugom poluvremenu situacija se nije bitnije menjala. Domaćin je nastavio sigurno da korača ka novoj pobedi, proradili su Dejan Musli i Žofri Lovernj, na drugoj strani Nemanja Dangubić je monstruoznim zakucavanjem pokušao da unese energiju u redove svog tima, ali nije uspeo. Razlika je krajem treće deonice otišla i +27 (65:38) i već tada je i definitivno bilo rešeno pitanje pobednika.

Do kraja utakmice Partizan je samo rutinski odradio posao, zadržao visoku prednost i poslao jasnu poruku svim rivalima da sa ovim timom nema šale.