"Bernd Leno"

Čudesni Leno odbranio tri penala, Leverkuzen izbegao bruku protiv četvrtoligaša (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.10.14. | 21:58

Aspirindžije bile na ivici eliminacije, ali su posle penala prošli u osminu finala Kupa Nemačke, het-trik Mehmedija za Frajburg

Bernd LenoHod po ivici ambisa, a onda se ukazao – Bernd Leno. Sjajni golman doslovce je „iščupao“ plasman Leverkuzena u osminu finala Kupa Nemačke, pošto je u zanimljivom okršaju sa četvrtoligašem Magdeburgom odbranio tri penala i spasao Aspirindžije jedne od većih bruka u evropskom fudbalu ove sezone.

Da ne bude zabune, Leno je sva tri šuta sa 11 metara zaustavio u  penal-seriji, u kojoj je tim Rodžera Šmida gubio sa 0:1 i 2:3, ali je najviše zahvaljujući dugogodišnjem čuvaru mreže uspeo da se spase eliminacije. Na kraju je, posle sedam serija, bilo 4:3, iako su obe ekipe još u reglarnom toku propustile prilike da se plasiraju u narednu rundu.

Gostima nije vredeo još jedan prelep pogodak Hakana Čalhanoglua iz slobodnog udarca, jer je domaćin uspeo da uzvrati još u prvom delu, a onda u produžetku stigao do preokreta, da bi pet minuta pre kraja drugog perioda Kirjakos Papadopulos uspeo da pogodi mrežu i odvede meč protiv amatera u produžetke.

Frajburg je na krilima raspucanog Admira Mehmedija slavio na Alijanc Areni protiv Minhena 1860 – 5:2. Reprezentativac Švajcarske je postigao het-trik u drugom poluvremenu, što su bili njegovi prvi golovi posle Mundijala, za siguran plasman Crnih orlova u osminu finala. Svih 90 minuta za ekipu Frajburga na pozicij štopera odigrao je srpski reprezentativac Stefan Mitrović.