"Steaua"
"Steaua"

Cukudan prekinuo dvostruki post Steaue i čestitao rođendan treneru Galci (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.03.15. | 21:36

Klub iz Bukurešta protiv Kluža okončao niz od dva meča bez pobede i 257 minuta bez postignutog gola

SteauaU derbiju 20 kola Lige 1 sastala su se dva poslednja rumunska šampiona u prethodne tri godine koja biju bitku i na terenu i van njega. Steaua, koja je zbog spora sa vojskom izgubila indentitet i juri titulu kao FKSB, minimalnim rezultatom je savladala Kluž, koji je kažnjen zbog finansijskih problema sa 24 boda i sada sa poslednjeg mesta na tabeli juri opstanak.

Klub iz Bukurešta je jedva izašao na kraj sa gostima iz Kluža. Sve je nagoveštavalo da će aktuelni šampion i treći put zaredom ostati bez pobede. Kluž je rešio da skupo proda kožu. Svaki bod je važan u pokušaju da izbore opstanak, pogotovo što su poslednji put slavili još u novembru, a proleće su počeli katastrofom od Pandurija (0:4). Bili su blizu ispunjena cilja pošto je domaćin prvi put uputio šut u gol tek u 50. minutu. Međutim, drugi pokušaj nekih 20 minuta kasnije bio je koban, pošto je Cukudan uspeo da matira golmana Minka i tako prekine niz od dva meča bez pobede i golgeterski  post koji je trajao 257 minuta. Trener Steaue Konstantin Galca nije mogao da poželi lepši poklon za 43. rođendan.

Ranije danas viđena su dva remija. Univerzitatea Kluž i Konkordija Kjažna odigrali su bez golova, dok su Vitorul i Krajova uspeli po jednom da zatresu mrežu - 1:1.