""

Cvajta: Diže se Aue, dva penala u Nirnbergu

Vreme čitanja: 2min | pet. 31.03.17. | 20:59

Minhen 1860 ponovo pobedio

Živ je Ezbebirge, umro nije. Tim iz Auea oživeo je otkako ga je preuzeo Domeniko Tedesko i i te kako ima šanse da izbegne selidbu u niži rang, koja mu je pre samo mesec dana pretila. Ezgebirge je večeras, na otvaranju 26. kola Cvajte uzeo meru Sankt Pauliju, direktnom konkurentu u borbi za opstanak i pretekaO ga na tabeli - 1:0.

Odluka je pala u 28. minutu, kad je udarac Nazarova izblokiran, a na dobitak je natrčao prekaljeni Niki Adler i pogodio mrežu za veliko slavlje domaćeg tima, koji pod vođstvom novog stratega ne zna za poraz, već ima po dva trijumfa i remija. A i konačno je isplivao iz opasne zone.

Još sigurniji je Minhen 1860, koji je posle tri vezana neuspeha, upisao drugu uzastopnu pobedu. U minuloj rundi savladan je Vircburger, a večeras Fortuna. I to u Dizeldorfu. Za napredak Lavova za tri pozicije na tabeli, pa su sad šest bodova iznad opasne zone.

Utakmica dana, ipak, odigrana je u Nirnberg. Domaćin je ugostio Karlsurue i sve do sredine drugog poluvremena bio u zaostatku, ali je na kraju zgrabio sva tri boda. Junak je bio Tobijas Kempe, siguran egzekutor dva penala, uz napomenu da je drugi bio dsikutabilan.