"Napadač Minhena Saša Melders (u skoku)"

CVAJTA: Lavovi spavali pet minuta i primili tri komada - tako se ne može do opstanka

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.04.16. | 15:27

Nirnberg nastavio teror

Napadač Minhena Saša Melders (u skoku)

Lavovi iz Minhena izabrali su loš period da ponovo zapadnu u krizu! Nekadašnji šampion Bundeslige ni treći meč zaredom nije uspeo da dobije, poražen je na gostovanju Karlsrueu (1:3) i nastavio da umanjuje svoje šanse da se spase ispadanja u treću ligu.

Jedno što može da teši Bena Melmana, njegove izabranike i veliku armiju navijača Minhena 1860 jeste činjenica da niko od najvećih konkurenata u borbi za opstanak u 28. kolu nije uspeo da upiše sva tri boda.

A dobro je krenulo po goste. Iskusni napadač Saša Melders doneo im je prednost od 1:0 već u 14. minutu i najavio da bi Minhen konačno mogao da pobegne iz zone ispadanja. Ipak, šest "žutih minuta" u finišu prvog dela potpuno su uništili Plave. Toliko je bilo potrebno Karlsrueu da postigne tri gola i praktično reši utakmicu.

Nirnberg je nastavio seriju pobeda koja ga ostavlja u trci za direktan plasman u Bundesligu. Der klub se dosta mučio na gostovanju Frankfurtu dok nije načeo rivala, a onda je sve išlo kao po loju. Junak meča svakako je Dani Blum, momak koji je ušao sa klupe postigao je dva gola i dokrajčio Frankfurt u 87. i 90. minutu. Ovo je šesti vezani trijumf Nirnberga.

Prvi je i dalje Lajpcig sa 59 bodova, dok Frajburg i Nirnberg imaju po 56, s tim što ekipa Kristijana Štrajha svoj duel 28. kola igra tek sutra.

U trećem današnjem meču Kajzerslautern je slavio protiv Sandhauzena sa 2:0. To je prva pobeda Kajzera posle pet vezanih poraza, tako da sada na Fric Valteru lakše dišu, s obzirom da su pobegli na plus devet u odnosu prvi tim ispod crte, a to je trenutno Minhen 1860.